LodScript – Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)

LodScript Nedir? LodScript, Temmuz 2016 ayında kodlamaya başlamış olduğum, manuel olarak yapabildiğiniz şeyleri tek tık ile yapmanızı sağlayan bir shell script (bash) diliyle tasarlanmış yazılımdır. Kısaca tanımlamak gerekirse “Zamandan Tasarruf” demek yeterli olacaktır. LodScript standart linux kodlarını içermektedir. Sunucunuza, sizin bilginiz haricinde hiç bir işlem yapmaz. Siz çalıştırmadığınız sürece, uygulamasını istediğiniz bir seçenek seçmediğiniz sürece, sunucunuzda bir etkisi yoktur. Bu script, seçtiğiniz kurulumları yapar, yapmasını istediğiniz fonksiyonları gerçekleştirir. Sinusbot Nedir? Sinusbot forumunun sahiplerinin ve üyelerinin geliştirdiği bir Teamspeak 3 ve Discord müzik botudur. Ayrıca ekstra eklentiler ile birlikte moderatörlük de yapabilmektedir. Sinusbot yazılımının benimle hiç bir ilgisi yoktur. Ben scriptimde sadece kurulumunu, durdurma başlatma gibi fonksiyonları yaptırmaktayım. Ücretli ve Ücretsiz sürüm arasındaki fark nedir? Ücretsiz sürüm, bireysel bir kullanıcının, arkadaş veya klan ortamında kullanabilmesi için tasarlanmıştır. Ücretli sürüm ise, bilişim sahiplerinin işlerini kolaylaştırmak için ücretsiz sürüm üzerinden geliştirilmiştir. Neden bu script ücretli oldu? Ülkemizde, ne yazık ki insanlar kendi çıkarlarına, herhangi bir sermaye veya emek harcamadan, kullanabileceği her şeyi kullanırlar. Bu scriptin de ücretli olmasının sebebi budur. Son zamanlarda bir çok firmanın scripti kendi çıkarları için kullandığını farkettim. Bunu yaparken hiç bir emek harcamamaları, bir bedel ödememeleri, en kötüsü de scriptin yaptığı şeyi bilmeden bu işi yapmaları cidden içime oturmuştu. Benim şu zamana kadar bu script üzerinden link kısaltma ve sitemde gördüğünüz reklamlar dışında hiç bir şekilde gelir elde etmedim. Para meraklısı bir insan değilim. Zaten yaptığım bir iş var. Oradan bir gelir elde ediyorum. Gözüm parada değil. Benim düşüncem, insanlar bir şey yapıp, bir kazanç sağlıyorsa bunun için bir bedel ödemeleri gerektiği. Bir ortağın veya sana yardımcı olan arkadaşların var mı? Bu işte bir ortağım yok. Fakat scriptin lisans ve güvenlik sistemini yakın bir arkadaşıma borçluyum. Bununla kalmayıp siteyi tasarlarken, yaşadığım sorunlarda da bıkmadan yardımcı oldu. Hakkını ödeyemem. O arkadaşım, bir isim edindiğinde sitenin ve scriptin baş köşesinde daima ismi olacak. Adını soyadını verecek halimiz yok sonuçta 🙂 Ücretli sürümün fiyat durumu nedir? Müşteri Panelinin satın alma bölümünde bu sorunuza yanıt alabilirsiniz. Ücretsiz sürümü geliştirmeyi düşünüyor musunuz? Gelen tavsiye ve eleştriler doğrultusunda belki eklemeler yapabilirim. Fakat benim kanaatimce, şuanki haliyle gayet yeterli düzeydedir. Ücretli sürüme ne gibi yenilikler getirmeyi planlıyorsun? Linux üzerinde, teamspeak 3 için yapılabilecek her şeyi eklemeyi planlıyorum. Yani şuanki haliyle kalmayacak. Kalacak olsaydı müşterilere verdiğimiz hizmet kusursuz olmazdı. Fakat çoğunlukla güvenlik üzerinde duracağımı belirtmek isterim.

“LodScript – Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)” için 2 cevap

  1. Ömer dedi ki:

    Merhaba, Öncelikle Emeğinize Saygım Var Fakat Ücretli Script Parası Olmıyan İstiyen Aradaşlarımız Var Sizden Çekiliş Veya Etkinlık Gibi Birşey Yapmanızı İstiyoruz.Çekilişte Veya Etkinlıkte Kazanan Arkadaşımıza Special Script Ücretsiz Vermenizi İstiyoruz.Lütfen Yorumumu Gorursunuz.Gerçekten Scriptsiz Kaldık Paramızda Olmadığından Dolayı Alamıyoruz.

    • LastOfDead dedi ki:

      Günümüz ekonomisinde, 15 TL büyük bir para değil. Çekiliş ve etkinlikler tabii olacak. Fakat şuan değil. Sistem halen yapım aşamasında ve tamamlanmadı. Tamamen bittiği zaman çekiliş ve etkinlikler başlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir