Sinusbot ile Discord Müzik Botu Yapmak

Bu yazımızda size Sinusbot kullanarak, Teamspeak 3’ün yanı sıra Discord adlı sesli konuşma programında nasıl bot yapacağınızı anlatacağım. Sinusbot yapımcıları, bu botu yaparak insanları “Arkadaşlarıma Youtube üzerinden Streo olmadan nasıl müzik dinletebilirim?” derdinden kurtarmış oldular. Hepimiz onlara müteşekkiriz. Sinusbot yapımcıları, son dönemde patlak veren ve sık kullanılan ücretsiz Discord programını desteklenen programlar arasına kattılar. Böylece hem Teamspeak 3 üzerinde hem de Discord üzerinde Müzik botuna sahip olabilirsiniz. Discord programı, ilerleyen dönemlerin sesli iletişim programlarının lideri olacak diyebiliriz. Kısaca önemli birkaç özelliğini sayacak olursak;
 • Tamamen ücretsizdir.
 • 2 tıklama ile sunucu açıp kapatabilirsiniz.
 • Link sistemi ile çalışırlar. DDOS, Botnet gibi saldırılara maruz kalmazsınız.
 • Sunucularda slot (kişi sayısı) sınırı yoktur.
 • Kendi rollerinizi (Teamspeak 3 dilinde permlerinizi) özelleştirebilirsiniz.
 • Ses kalitesi mükemmele yakındır.
 • Bilgisayar üzerinde önemli bir yüke sebep olmaz.
Discord programının resmi sitesi için tıklayın. Müzik botunu kurmaya başlayalım. ÖNEMLİ NOT: Bir sunucuya bot sokabilmek için Yönetici yetkisine sahip olmalısınız.
Botu oluşturabilmek için applications sayfasına girmeniz gerekiyor. Sayfayı açmak için tıklayın. Siteye giriş yapıktan sonra üyeliğinize giriş yapın. Daha sonra yeni uygulama oluşturmak için ilgili yere tıklayın.

Bot ismini yazıp uygulamayı yaratıyoruz.

Oluşturduktan sonra gelen ekrandan “Create a Bot User” tıklıyoruz. Gelen ekranda “Yes” tıklıyoruz.

Karşımıza aşağıdaki gibi bir görüntü gelecek. İşaretli yerdeki “click to reveal” yazısına tıkladığımızda bize bir token kodu verecek. Onu kopyalıyoruz.


Sinusbot panelimizde bot oluşturma kısmına gelip “Discord” seçeneğini seçiyoruz. İlgili alanları doldurup botumuzu yaratıyoruz.

Botumuzu seçip bot ayarları kısmına geliyoruz. Burada sunucumuza giriş için onay vermemiz gerek. O yüzden varsayılan kanal bölümünün altındaki yazıya tıklıyoruz.

Açılan sayfada Yönetici olduğumuz sunucuyu seçip onay diyoruz.


Serverimize geri döndüğümüzde botun sunucuya giriş yapmış olduğunu göreceksiniz.

Tekar Sinusbot panelimize gelip botu başlatıyoruz. Başlat butonuna tıkladıktan sonra sayfayı yenileyip bir kanal seçip değişiklikleri kaydet dedikten sonra botumuz seçtiğimiz odaya giriyor.

Botunuz hayırlı uğurlu olsun.

“Sinusbot ile Discord Müzik Botu Yapmak” için 18 cevap

 1. Berat Kaya dedi ki:

  O deilde sinus uraşmadan nasıl online yapabiliyoruz süs olarak kalsın sunucuda .d ?

 2. FurkanYT dedi ki:

  Sinusbot panelimizde bot oluşturma kısmına nasıl geliyoruz?

 3. ismail dedi ki:

  Bottan hangi komutla şarkı açabiliriz

 4. Efe dedi ki:

  açılan müzik kimin internetin gidiyor ???

 5. Efkan Güler dedi ki:

  Hocam botu kurdum ama youtube üzerinden parça çalamıyorum ve bot kendi kendine kapanıp duruyor. Addons dan Youtube search uygulamalarını da indirdim verdiğim komutlar işe yaramıyor

 6. Kağan dedi ki:

  Haporleri kapalı ama işte sorun orada

  • LastOfDead dedi ki:

   Hoparlörü kapalı olacak tabii. Botun hoparlöre ihtiyacı yok. Hoparlörü kapalı ama mikrafonu açık. Müzik açtığınızda çalacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir